Treatment > Hastaneler > Hastane |

Medipol Mega Üniversite Hastanesi

Medipol Üniversitesi Hastanesi, 2012 yılında Medipol Mega Hastaneler Kompleksi unvanıyla Bağcılar’da faaliyete başlamıştır. Medipol Mega Üniversite Hastanesi; bünyesindeki 7 hastanesi (Genel Hastane, Diş Hastanesi, Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi, Tüp Bebek Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Göz Hastanesi), uzman akademik kadrosu ve teknolojik donanımıyla sağlığa dair ihtiyaç duyulabilecek her şeyi tek merkezde 7/24 sunmaktadır.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi

Medipol Üniversitesi Hastanesi, 2012 yılında Medipol Mega Hastaneler Kompleksi unvanıyla Bağcılar’da faaliyete başlamıştır.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi; bünyesindeki 7 hastanesi (Genel Hastane, Diş Hastanesi, Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi, Tüp Bebek Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Göz Hastanesi), uzman akademik kadrosu ve teknolojik donanımıyla sağlığa dair ihtiyaç duyulabilecek her şeyi tek merkezde 7/24 sunmaktadır.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi, 810 yatak kapasitesi, 215 Yoğun Bakım Ünitesi ile tamamı akıllı sistemlerle donatılmış alt yapısı ve teknolojisiyle hizmet vermektedir.

Türkiye'nin en fazla branş sayısına sahip özel sağlık yatırımı olan hastane, 358 poliklinik odası ve 42 diş polikliniği ile tüm branşlarda hasta odaklı bir şekilde, üstün hizmet anlayışıyla hizmet veriyor. Ayrıca aynı anda 25 ameliyathanesinde operasyon yapılabilecek kapasitede, ileri teknolojiyle yapılandırılmıştır.

Modern Mimari

Medipol Mega, hastaneye gelenlerin kendilerini daha da iyi hissedebilmeleri adına, “İyileştiren Hastane Mimarisi” ve özgün peyzajıyla alışıla gelmiş hastane mimarisinden uzak, dünyada örnek oluşturabilecek bir merkezdir. Hastane, 15 bin m²’lik bahçe alanına, 26 bin m²’lik 5 katlı otoparka ve 1500 kişinin çalışacağı 165 bin m²’lik kapalı alana sahiptir.

Özgün Heliport Alanı

Hastanenin ön cephesinde projeyle bir bütün olarak tasarlanan heliport alanı, Türkiye’de bulunan en ağır helikopteri taşıyabilecek statikte yurtiçi ve yurtdışı hasta transferine olanak sağlıyor.

HIFU Teknolojisi

Medipol Mega Üniversite Hastanesinde; prostat kanseri, kemik İliği metastanları ve uterus miyomlarının tedavisinde devrim niteliğinde olan HIFU (Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason) Sistemi de hastaların hizmetine sunuluyor. Bu sistem sayesinde non invazif (cerrahi müdahale olmadan) metodların getirdiği avantajları içeren yeni ve etkili bir alternatif hayata geçiyor. HIFU, bir seansta etkin tedavi ve gerektiğinde tekrarlanabilir olma imkanı, hastanede çok kısa yatma süresi sunmakta ve düşük komplikasyon riski taşımaktadır.

Robotik Cerrahi

Türkiye sadece birkaç hastanede olan robotik cerrahi yöntemi, uzman akademik kadronun deneyimi ve minimal invaziv cerrahi ile çok küçük deliklerden ameliyatın yapılmasına imkan tanıyarak hem hastaya hem de cerraha büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca robotik cerrahi, üroloji, kalp cerrahisi, kadın hastalıkları ve genel cerrahi alanlarında başarıyla uygulanıyor.

Ameliyathane Ve Yoğun Bakım Cihaz Parkuru

Hasta güvenliği, çalışan güvenliği ve klinik başarı hedefleri doğrultusunda tüm ameliyathane, yoğun bakım ekipmanları için dünya çapında tanınan, başarısı tartışmasız firmalarla çalışıldı. Ameliyathaneler, yeni nesil ameliyathane standartlarına göre kamera alt yapısı ile donatıldı ve uzaktan erişilir kılındı.

İlaç ve Sarf Malzeme Kullanımında Pyxis

Medipol Mega Üniversite Hastanesinin açılmasıyla birlikte Pyxis Parx yani İlaç Dolum Otomizasyonu gururla hayata geçmiştir. Bu sistem sayesinde, ilaç seçim, kontrol ve teslim işlemlerinde otomasyonu ve kontrolü geliştirmekte ve Pyxis PARX’da (Pharmacy Auto Replenisment – Eczane Otomatik Dolum) bulunan barkod tarama sistemini kurmaktadır. Pyxis PARX, ilaç tipi, miktarı ve dozunu kablosuz onaylanması yoluyla sağlayarak ilaç istasyonlarının (her seferinde doğru ilaç doğru hastaya) doğruluk ve etkinliğini arttırmaktadır.

Dünya Standartlarında Sağlık Hizmeti

Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu’nun Türkiye’de ve dünyada haklı gururu olan Medipol Mega Üniversite Hastanesi, bu ruhla ortaya çıkan, tüm dünyadan hasta kabul edebilecek JCI standartlarında bir sağlık merkezidir. 1 0cak 2013 tarihi itibariyle tıp eğitimi veren ve insan katılımlı klinik araştırma yapan hastaneler, Akademik Tıp Merkezi Hastane Standartlarından (Standards for Academic Medical Center Hospital) denetlenmektedir. Medipol Mega Üniversite Hastanesi 24-28 Şubat 2014 tarihinde Akademik Tıp Merkezi Hastane Standartlarından denetlenerek, Türkiye’de bu standartlardan akredite olan ilk hastane olmuştur. Medipol Mega Üniversite Hastanesi, toplumun yaşam kalitesini yükseltmek için koruyucu/iyileştirici sağlık hizmetlerinde yaptığı büyük yatırım ve atılımlarla yolunda emin adımlarla ilerleyecektir.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için "veri politikamızı" inceleyebilirsiniz. Daha fazlası